Dopravní nehoda u Řípce na Táborsku, střet auta s motocyklem omezil provoz, na místě zasahoval i vrtulník

​Dnes krátce po poledni došlo na křižovatce u obce Řípec k vážné nehodě osobního auta a motocyklu, která na čas zcela zastavila provoz na hlavní silnici mezi Soběslaví a Veselím nad Lužnicí. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky IZS, včetně vrtulníku letecké záchranné služby.

Nehoda se stala ve směru na Jindřichův Hradec a podle policie ji zavinila neopatrnost jednoho z řidičů – řidič auta nedal přednost projíždějícímu motorkáři. Ten při střetu utrpěl zranění a musel být transportován vrtulníkem.

Dechová zkouška u řidiče auta alkohol vyloučila. Škoda na vozidlech byla odhadnuta na 150 000 Kč a přesné okolnosti nehody dál vyšetřuje dopravní policie. „Příčinou nehody bylo nedání přednosti v jízdě ze strany řidiče osobního automobilu,“ potvrdila mluvčí táborské policie Dagmar Pokorná.

​Úsek byl bezprostředně po nehodě zcela uzavřen. V tuto chvíli je silnice již průjezdná kyvadlově. Řidiči projíždějící mezi Soběslaví a Veselím nad Lužnicí by měli v místě křižovatky u Řípce počítat s mírným zdržením a dbát zvýšené opatrnosti.

 

 

Po poledni zasahovala u dopravní nehody u obce Řípec na Táborsku posádka záchranářů spolu s leteckou záchrannou službou. Mladý motocyklista byl při vědomí, ale utrpěl středně těžké poranění dolní končetiny. Záchranáři mu poskytli úlevu od bolesti a poté ho letecky přepravili na úrazovou chirurgii českobudějovické nemocnice, informoval mluvčí záchranářů Vojtěch Míra.

Foto,video: pfnoviny.cz a ZZS