K tragické dopravní nehodě došlo dnes, v úterý 2. června, krátce po deváté hodině dopoledne na Malém Na náměstí ve Veselí nad Lužnicí. Střet s automobilem bohužel nepřežil starší chodec.
Podle dosavadních informací z vyšetřování došlo k fatálnímu střetu s chodcem (narozeným v roce 1947) s největší pravděpodobností ve chvíli, kdy vozidlo couvalo. Senior při nehodě utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl.
Na místě aktuálně pracují policisté, kteří zjišťují přesný průběh děje, míru zavinění a veškeré okolnosti, které této tragické události předcházely.
„Okolnosti nehody jsou v šetření policistů,“ uvedla k tragické události tisková mluvčí Územního odboru Tábor Lenka Pokorná.
Ve Veselí nad Lužnicí zasahovaly dnes po deváté hodině ráno posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Soběslavi, vůz rendez-vous s lékařem z Tábora a vrtulník letecké záchranné služby u vážné dopravní nehody.
Podle prvotních informací došlo ke střetu vozidla s chodcem. Senior utrpěl mnohočetná závažná poranění v důsledku kterých u něj došlo k zástavě oběhu. Na místě již probíhala telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace, na kterou po příjezdu naše posádky navázaly.
I přes maximální úsilí všech zasahujících se nepodařilo životní funkce muže obnovit. Lékař následně konstatoval úmrtí.
Na místě jsme spolupracovali s ostatními složkami integrovaného záchranného systému, uvedl tiskový mluvčí záchranářů Vojtěch Míra.
Foto,video: pfnoviny.cz a ZZS.

